Zenei világnap

2014. 09. 18.

Az október 1-jei eseményen átadják az Éneklő Ifjúság Okleveleit és a Fricsay-díjat is.

Műsor:
•    Szent László himnusz – fanfár
•    Szent László himnusz összkar orgonakísérettel
Közreműködik: Szarka Andrea – orgona
Vezényel: Kneifel Imre


•    Francia népdal összkarral
Közreműködők: A Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskolából Lits Zsuzsanna furulya együttese, Varró János és Ughy Tünde – tekerőlant, Pálföldi Tamás és tanítványai – ütőhangszerek


•    Steve Dobrogosz: Zakuro és Kosumosu – két kórusmű japán költő versére
Közreműködők: Primavera Vegyeskar, Szarka Andrea – zongora, Bódi Réka – ütőhangszerek, Juhász Balázs – nagybőgő
Vezényel: Radics Éva


•    Improvizáció
Chawin Temsittichok Thai xilofon – Ranadek műsora


•    Két orosz népdal: Szürke gúnár (összkar) és Azt mondják, ideje férjhez menni (női- és gyermekkarok)
Közreműködők: Németh Gábor – harmonika, Cserta Gábor – balalajka, Kneifel György – hegedű, Juhász Balázs – nagybőgő


•    Szőnyi Erzsébet: Három leánykar - 2-3. tétel  
Közreműködők: Kodály Zoltán Leánykar, Bárdos Lajos Gyermekkar
Vezényel: Feke Mariann


•    Bartók Béla: Csujogató
Közreműködik: a Teleki Gimnázium Fiúkara és a Kodály Gimnázium Fiúkara
Vezényel: Auth Ágnes


•    Kalotaszegi népdalok és legényes (összkar)
Közreműködők: Tilinkó Együttes és a Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola népi vonós növendékei Kneifel György vezetésével; az Alba Regia Táncegyüttes és a TáncolKodó Együttes férfi táncosai – vezetők: Majoros Róbert és Hahn-Kakas István


•    Beethoven: IX. szimfónia IV. tétel - Örömóda
Közreműködők: Alba Regia Szimfonikus Zenekar, Alba Regia Vegyeskar, Primavera Vegyeskar
Vezényel: Drahos Béla karmester, Liszt-díjas fuvolaművész

 


Közreműködők:
Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény énekkarai:
Legkisebbek kórusa karnagy: Polgár Zoltánné
Kicsinyek kórusa karnagy: Kapásné Lévai Edit
Pausa Kamarakórus karnagy: Borbás Károly
Rokolya Énekegyüttes népi énektanár, művészeti vezető: Berki Lilla
Kodály Zoltán Leánykar karnagy: Feke Mariann
Kodály Zoltán Gimnázium Vegyeskara karnagy: Kneifel Imre
Bárdos Lajos Gyermekkar karnagy: Kneifel Imre
Zentai Úti Általános Iskola kórusa karnagy: Kukucska Márta
Teleki Blanka Gimnázium Egynemű Kara, Fiú Kara és Vegyes Kara karnagy: Auth Ágnes
Kossuth Lajos Általános Iskola kórusa karnagy: Strasszerné Farkas Márta, Molnárné Rádl Margit
Ciszterci Szent István Gimnázium vegyeskara karnagy: Radics Éva
Tóvárosi „Cserregők” Gyermekkar karnagy: Szalai Zsuzsanna
Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola Vegyeskara karnagy: Mihály György
Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskolából Lits Zsuzsanna furulya együttese (Fiori Musicali), Varró János és Ughy Tünde – tekerőlant, Pálföldi Tamás és tanítványai – ütőhangszerek
Alba Regia Vegyeskar karnagy: Kneifel Imre
Primavera Vegyeskar karnagy: Horányi Ottilia
Ars Musica Vegyeskar karnagy: Szabó Adrienn
Vox Mirabilis Kamarakórus karnagy: Zemlényi Katica
Bástya Kamarakórus karnagy: Wagnerné Ughy Tünde
Tilinkó Együttes (Kneifel Imre, Kneifel György, Juhász Balázs, Polgár Zoltán)
Cserta Gábor, Németh Gábor, Szarka Andrea, Bódi Réka
Alba Regia Táncegyüttes felkészítő: Majoros Róbert
TáncolKodó együttes felkészítő: Hahn-Kakas István
Alba Regia Szimfonikus Zenekar karmester: Drahos Béla

Képgaléria